OPP: Unia/Roszak - Lech 4:2 (Fot: A.Ryska)

Trzecie sparingowe zwycięstwo

• autor: seba_t, 2012-02-11 18:27

Kolejny udany sparing za podopiecznymi trenera Porbesa. Tym razem Unici pokonali III- ligową Noteciankę Pakość. W drużynie pojawili się kolejni testowani gracze. Szczegóły niebawem.

Unia/Roszak Solec Kujawski- Notecianka Pakość 3:2 (2:2)
0:1 Arkadiusz Nowicki
1:1 Sławomir Winiecki
1:2 Bartłomiej Delekta
2:2 Sebastian Mędlewski (karny)
3:2 Michał Murach

Unia/Roszak: zawodnik testowany-  Wojciech Kubas, Michał Osiński, Bartosz Rudziński, Marcin Grzelak, Sławomir Winiecki, Jarosław Jaworski, Sebastian Mędlewski, Maciej Jarzembowski, Michał Kacprzak, Krzysztof Szkaradek oraz Mateusz Skibiński, Adam Kacprzak, Robert Frasz, Mateusz Poczwardowski, Michał Murach, Lucky Junior Ekwueme, Dudu Ndao, Adam Szal

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mecz lepiej rozpoczął się dla piłkarzy z Pakości. Po niepewnej interwencji defensywy Unii piłkę do siatki skierował Arkadiusz Nowicki. Od tego momentu do ataków śmielej ruszyli zawodnicy trenera Porbesa. Przyniosło to skutek w postaci gola Sławomira Winieckiego. Obrońca wykorzystał dobrą wrzutkę ze stałego fragmentu gry. Soleccy piłkarze nie cieszyli się długo z remisu. Już chwilę później kolejne nieporadne interwencje unitów wykorzystał Bartłomiej Delekta. Zanosiło się na to, że na przerwę podopieczni trenera Nadolskiego zejdą z jedną bramką straty. Nic bardziej mylnego! Jeden z naszych piłkarzy został sfaulowany w polu karnym. Jedenastkę pewnie wykorzystał Sebastian Mędlewski i było 2:2.

Na drugą połowę IV- ligowcy wyszli w odmienionym składzie. O wiele lepiej spisywała się defensywa, która nie popełniała już błędów. Po odważnej akcji udało się też strzelić zwycięskiego gola, którego autorem był Michał Murach. Dobrą okazję miał też Krzysztof Szkaradek, ale jego strzał okazał się minimalnie niecelny.

W barwach Unii pojawili się kolejni testowani gracze. Na środku obrony zagrał Bartosz Rudziński, który jesienią był wiodącą postacią bydgoskiego Chemika. W środku pomocy pokazał się Lucky Junior Ekwueme. Niespełna 23- letni gracz ostatnio pozostawał bez klubu.W 2009 roku grał w Zniczu Pruszków na zapleczu Ekstraklasy, a w ostatnich miesiącach leczył kontuzję. Dzisiaj wypadł całkiem dobrze. Kolejną okazję do pokazania się miał Dudu. Tym razem nie zagrali Jędrzej Florek i Valentin Dah, który poczynania swoich kolegów oglądał zza bocznej linii.