Unia/Roszak - Włocłavia (fot: A.Ryska)

Valentin Dah piłkarzem Unii/Roszak!

• autor: seba_t, 2012-02-24 23:40

Valentin Dah, który od kilku miesięcy trenuje z Unią został definitywnie piłkarzem naszego klubu. Zawodnik z Burkina Faso związał się z naszym klubem dwuletnim kontraktem.

Valentin Dah
urodził się 24 lutego 1985 roku. Napastnik dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi- mierzy 194 cm wzrostu. W młodości trenował w francuskim Montpellier- Herault. Przed przyjazdem do Polski grał jeszcze w Santos Wagadugu. Rok 2006 spędził w II-ligowym Zawiszy SA. Na zaplecze Ekstraklasy wystąpił w 19 meczach i zdobył 2 gole. Po wycofaniu zespołu z rozgrywek grał w Gwieździe Bydgoszcz, z którą awansował do IV ligi. Rundę jesienną sezonu 2007/2008 spędził w Elanie Toruń (13 meczów/2 gole), a wiosenną w Zawiszy, z którym awansował do II ligi. W bydgoskim klubie wystąpił jeszcze w kilku spotkaniach, a następnie przeniósł się do Polonii Nowy Tomyśl. Tam popisywał się świetną skutecznością (10 goli w 10 meczach ligowych). Przygoda z Polonią skończyła się po kilku miesiącach,a do gry Valentin wrócił w 2010 roku, kiedy to grał w Olimpii Grudziądz i Wdzie Świecie. Jego plany często krzyżowały kontuzje. Po odejściu z tego drugiego klubu, pozostawał bez zespołu. Łączony był m.in. z Polonią Bydgoszcz, a od kilku miesięcy trenował z Unią.

Z zespołem nie trenuje już za to Lucky Junior Ekwueme.

foto: wda-swiecie.pl