Unia/Roszak - Włocłavia (fot: A.Ryska)

Przedświąteczne emocje

• autor: seba_t, 2012-04-05 20:23

Przed IV-ligowcami 19. kolejka spotkań. Unia/Roszak zagra w Chełmży z Legią. Na innych boiskach Pogoń Mogilno podejmie Noteć Łabiszyn, a Włocłavia Chełminiankę. Rywal podopiecznych Dariusza Porbesa z ubiegłego tygodnia- Gopło Kruszwica- zagra ze Startem Radziejów i może uczynić wielki krok w kierunku utrzymania.

Szubinianka Szubin- Start Warlubie- sobota, godzina 11.
Szubinianka zajmuje 10. miejsce, ale nad 13. Gopłem ma tylko 3 punkty przewagi. Jeśli chce uniknąć nerwowego finiszu rozgrywek, musi zbierać punkty w najbliższych kolejkach. Okazję do zdobycia ważnych "oczek" będzie mieć już w sobotę, kiedy podejmie Start Warlubie. Jeden z kandydatów do awansu przegrał tydzień temu z Flisakiem i, aby nie stracić kontaktu z czołówką, musi z Szubina wyjechać z kompletem punktów. Kibice Unii/Roszak nie będą mieli jednak nic przeciwko, gdy punkty zostaną na stadionie przy ul. Jana Pawła II.

Włocłavia Włocławek- Chełminianka Chełmno- sobota, godzina 12.
Początek tego roku może powodować czarną rozpacz wśród włocławskich kibiców. Zaczęło się niby dobrze, bo od pewnego zwycięstwa 5:0 ze Startem Radziejów. Kilka dni później rozpoczął się dramat. Najpierw K-PZPN odebrał punkty podopiecznym Wiesława Borończyka, orzekając walkower, a następnie lepsza od jeszcze niedawno 3. drużyny tabeli okazała się Noteć Łabiszyn. Trzecia porażka z rzędu przekreśli nadzieje włocławian na awans.

LTP Lubanie- Flisak Złotoria- sobota, godzina 13.
Przed ciężkim zadaniem stanie LTP. Walcząca o utrzymanie drużyna zmierzy się z Flisakiem, który tydzień temu pokonał Start Warlubie i awansował na 3. miejsce w tabeli. Piłkarze z Lubania przegrali za to z Legią Chełmża i są coraz dalej od utrzymania w IV lidze. Jeśli chcą przedłużyć swoje nadzieje, muszą zacząć sprawiać niespodzianki, zwłaszcza na swoim boisku.

Gopło Kruszwica- Start Radziejów- sobota, godzina 15.
Rywale Unii/Roszak z poprzedniej kolejki mają wielką szansę zrehabilitować się za porażkę w Solcu Kujawskim. W sobotę podejmą Start Radziejów, a zwycięstwo z ostatnią drużyną tabeli może przybliżyć utrzymanie w lidze. Mimo 16. lokaty w tabeli radziejowianie mają dobry bilans pierwszych dwóch meczów wiosny. Przy "zielonym stoliku" wygrali z Włocłavią, a z Pogonią przegrali tylko 0:2.

Pogoń Mogilno- Noteć Łabiszyn- sobota, godzina 16.
W Solcu Kujawskim znowu muszą trzymać kciuki za podopiecznych Dariusza Kołackiego. Tym razem Noteć zagra z Pogonią Mogilno. Przypomnijmy, tydzień temu sobotni goście pokonali Włocłavię, a Pogoń wygrała ze Startem Radziejów. Smaczku tej rywalizacji doda fakt, że Kołacki był kiedyś trenerem Pogoni.

Pomorzanin Toruń- Krajna Sępólno Krajeńskie- sobota, godzina 17.
Faworytem spotkania będą gospodarze. W ubiegłym tygodniu jedynie zremisowali w Chełmnie i do Unii/Roszak tracą już 6 punktów. Krajna spisuje się jeszcze gorzej i w ważnym meczu uległa 1:2 Unii Gniewkowo.

Unia Gniewkowo- Grom Osie- sobota, godzina 17.
Unici są wiosną w dobrej dyspozycji. Zdobyli już 4 punkty i uciekli od najsłabszych w lidze zespołów. Grom w tym sezonie o nic już nie gra. Jest siódmy, do szóstej Włocłavii traci 6 punktów, a nad ósmą Chełminianką ma 4 "oczka" przewagi.