Unia/Roszak - GKS Dopiewo 1:0 fot. A.Ryska
Ładowanie...

Aktualności

Wzięli rewanż!

• autor: seba_t, 2012-04-07 18:05

Unia/Roszak wzięła rewanż za jesienną porażkę i pokonała Legię Chełmża 1:0. Zwycięskiego gola zdobył Robert Frasz, który skierował piłkę do siatki w 72 minucie.
Poniżej szczegóły.

Do składu po absencji za kartki wrócił Jarosław Jaworski, a w pierwszej jedenastce znalazło się też miejsce dla Jordana Bednarka, który tę rundę zaczął na ławce rezerwowych.

Pierwsza połowa nie należała do najciekawszych. Obie drużyny grały wówczas raczej słabo, a klarownych sytuacji było jak na lekarstwo.

II połowa wynagrodziła, szczególnie kibicom Unii, nudy z I części meczu. Dariusz Porbes znowu przeprowadził udaną rozmowę w szatni, gdyż podobnie jak w Mogilnie, jego zespół wyglądał po przerwie dużo lepiej. Od początku przejął inicjatywę i z czasem zaczął stwarzać sobie sytuacje. W końcu w 70 minucie padła pierwsza bramka. Valentin Dah zagrał do Roberta Frasza, a ten z 12. metra strzelił w okienko bramki Legii. Upragniony gol i 1:0! Od tego momentu było już znacznie ciekawiej. Chwilę po golu dla Unii/Roszak legioniści mieli bardzo dobrą okazje do wyrównania. Po strzale z rzutu wolnego piłka zatrzymała się na słupku! Te mocne uderzenie przebudziło unitów, którzy do końca meczu kontrolowali sytuację i stwarzali sobie okazje do podwyższenia wyniku. Aktywny był Sebastian Mędlewski, ale za pierwszym razem dobrze spisał się goalkeeper Legii, a za drugim przeszkodą okazała się... poprzeczka, w którą trafiła piłka. Blisko zdobycia gola był również Valentin Dah, ale strzał napastnika był minimalnie niecelny.

To jednobramkowe zwycięstwo może okazać się bardzo cenne w końcowym rozrachunku. 3 punkty za Unią/Roszak jest Flisak, a 5 Start Warlubie. Następna jest Włocłavia. Z walki o awans odpadł już Pomorzanin Toruń, który przegrał wczoraj z Krajną 1:5.

Legia Chełmża- Unia/Roszak Solec Kujawski 0:1
Robert Frasz

Unia/Roszak: Skibiński- A.Kacprzak, Frasz, Rudziński, Bednarek, Poczwardowski, Jaworski, Raczyński (90' Kubas), Murach (60' Dudu Ndao), Szkaradek (65' Mędlewski), Dah (80' Jendrzejewski).