Nielba - Unia/Roszak 0:0 (fot:A.Ryska)

Najważniejszy mecz w sezonie?

• autor: seba_t, 2012-04-20 19:09

Jutrzejszy mecz pomiędzy Unią/Roszak a Flisakiem Złotoria jest najciekawiej zapowiadającym się w tej kolejce spotkania. Może okazać się też decydującym w kontekście walki o III ligę. Obie drużyny udanie rozpoczęły wiosnę i odskoczyły od reszty rywali. Jutro jedna z serii zostanie przerwana.

Flisak ostatni raz przegrał w 13 kolejce, grając z Pogonią Mogilno. Od tego czasu nie stracił ani jednego punktu. Co więcej, w 13 ostatnich meczach triumfował 11 razy. Taka postawa jest powodem do dumy kibiców ze Złotorii. Flisak już dawno nie miał takiej szansy na wejście do III ligi. Nie może to jednak dziwić, gdyż kiedy spojrzymy na skład trzeciej aktualnie drużyny w lidze, znajdziemy kilka znanych nazwisk. Gwiazdą zespołu jest niezawodny Jarosław Maćkiewicz. Niemalże 42-letni piłkarz nic nie robi sobie z młodszych rywali i jest jednym z czołowych strzelców IV ligi. Jego partnerem jest Łukasz Drwięga, który od kilku lat należy do czołowych strzelców lig regionalnych. W linii pomocy ujrzeć można Mateusza Dobka (kiedyś Elana), Sergiusza Kota (wiosną ub. roku Chemik Bydgoszcz) oraz Mateusza Kaplarnego, wypożyczonego z Elany. Warto wspomnieć, że 18-letni piłkarz zimą był już jedną nogą w Noteciance Pakość. W obronie kluczową postacią jest Tomasz Warczachowski- niegdyś filar defensywy Unii Janikowo i Zawiszy Bydgoszcz. Z tym ostatnim klubem ponad rok temu świętował awans do I ligi.

Faworytem meczu i tak będzie Unia/Roszak. Zespół trenera Porbesa wygrał 3 ostatnie spotkania, strzelił w nich 11 goli, tracąc jednego. Co prawda od Flisaka gorzej wypada w ofensywie- piłkarze ze Złotorii zdobyli w tym czasie 14 bramek- jednak zdecydowanie lepiej w defensywie jutrzejszy rywal stracił 7 goli.

Do tego Flisak zdecydowanie gorzej spisuje się na wyjazdach. Wszystkie swoje porażki w tym sezonie poniósł właśnie na terenie rywala. U siebie stracił tylko dwa punkty, remisując 0:0 z... Unią/Roszak.