Centra - Unia/Roszak fot: A.Ryska

IV liga wchodzi w decydującą fazę

• autor: seba_t, 2012-04-27 10:54

W najbliższym czasie IV liga będzie coraz częściej emocjonować kibiców. Nie dość, że wchodzi w decydującą fazę, to jeszcze z okazji majowego weekendu  w ciągu najbliższych dni zostaną rozegrane 3 kolejki. Na początek seria 22.

Najciekawiej zapowiadającym się meczem najbliższej kolejki będzie spotkanie pomiędzy Startem Warlubie a Włocłavią Włocławek. Czwarta i piąta drużyna tabeli tracą do Unii/Roszak odpowiednio 8 i 9 punktów.

Inny kandydat do awansu, Flisak Złotoria podejmie Unię Gniewkowo. Trzeci zespół w ligowej hierarchii wydaje się zdecydowanym faworytem meczu. Piłkarze ze Złotorii nie przegrali od 8 spotkań, a unici w ostatniej kolejce ulegli 1:2 Szubiniance.

Typowanie faworytów, zwłaszcza w przypadku meczów Krajny Sępólno Krajeńskie, było ostatnio niebezpieczne. Zespół, który niedawno był bardzo zagrożony spadkiem teraz jest na 10. miejscu. Po pięciu porażkach z rzędu, przyszły trzy sensacyjne zwycięstwa- nad Pomorzaninem, Włocłavią i Pogonią Mogilno. Szczególnie to ostatnie zwycięstwo było wielką niespodzianką.

Pogoń będzie chciała odbudować zaufanie swoich kibiców w meczu z Gromem Osie. Podopieczni Włodzimierza Koreckiego dobrze spisują się w ostatnich kolejkach i gonią szóstego Pomorzanina Toruń.

Unia/Roszak stanie przed teoretycznie łatwym zadaniem, grając ze Startem Radziejów. 16. drużyny ligowej tabeli nie można zlekceważyć.  Jutrzejsi gospodarze w ostatnich meczach grają zdecydowanie lepiej i mają za sobą dwa zwycięstwa z rzędu.

22. kolejka IV ligi:
Krajna Sępólno Krajeńskie- Gopło Kruszwica- sobota, godzina 13:00