Unia Swarzędz - Unia/Roszak 1:2 fot: A.Ryska

Sezon 2012/2013- kto, gdzie, z kim?

• autor: seba_t, 2012-05-29 18:18

Sezon 2011/2012 zbliża się do końca. Poznaliśmy wszystkie rozstrzygnięcia III ligi, a także większość IV i klasy okręgowej. Można więc już przedstawić możliwości następnego sezonu. Jakie zespoły wystąpią w III i IV lidze?

Jako pierwsze z rozgrywek interesujących unitów skończyły się zmagania III-ligowców. Awans do II ligi wywalczył Lech Rypin, który zdecydowanie wyprzedził Unię Swarzędz, Lubuszanina Trzcianka, Polonię Środa Wielkopolska i Sokoła Kleczew. Bardzo słabo spisały się pozostałe zespoły z województwa kujawsko-pomorskiego. O ile postawa Wdy Świecie (6. miejsce) i Cuiavii (7) może zadowalać, to pozostałe zespoły nie utrzymały ligowego bytu. Wszystko to spowodowane jest wynikami... II-ligowców, gdyż z tym szczeblem pożegnały się wielkopolskie Calisia Kalisz, Tur Turek i Nielba Wągrowiec. Z III ligi spadły więc: Notecianka Pakość, Polonia Leszno, Unia Janikowo, Sparta Brodnica, Victoria Koronowo i wycofany po rundzie jesiennej Chemik Bydgoszcz.

W najbliższym sezonie w III lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej zagrają jedynie 4 zespoły z województwa kujawsko-pomorskiego, co skutkować będzie dalszymi i kosztowniejszymi wyjazdami tych drużyn.

Pewna awansu do III ligi jest Pogoń Mogilno. Następni w kolejce są unici, którzy mają już 4 punkty przewagi nad Flisakiem Złotoria. Do klasy okręgowej spadną na pewno Start Radziejów, LTP Lubanie i Legia Chełmża. Małe szanse na utrzymanie ma Unia Gniewkowo. Zagrożone spadkiem są jeszcze Chełminianka, Krajna Sępólno Krajeńskie, Szubinianka Szubin i Noteć Łabiszyn.

Do IV ligi awansowały już Polonia Bydgoszcz i Kujawianka Izbica Kujawska. O pozostałe dwa miejsce walczą Zawisza II Bydgoszcz z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie (gr. I) oraz Mień Lipno z Liderem Włocławek (gr. II).

Sezon 2012/2013
II liga
spadek: Calisia Kalisz, Tur Turek, Nielba Wągrowiec i Bałtyk Gdynia

III liga