OPP: Lech Rypin - Unia/Roszak (fot: A.Ryska)

Włocłavia z Legią nie zagra- przed 29. kolejką

• autor: seba_t, 2012-06-01 18:55

Już jutro odbędzie się 29. kolejka IV ligi. Już teraz wiadomo, że na boisko nie wyjdą piłkarze Legii Chełmża i Włocłavii. Działacze tego pierwszego klubu zrezygnowali z organizowania meczu z zespołem Wiesława Borończyka.

Legia Chełmża nie ma już szans na utrzymanie, więc ten walkower nie boli tak bardzo. Dla Włocłavii ten sezon również jest nieudany. Zespół miał szybko wrócić do III ligi, a tymczasem już na pewno pozostanie w IV.

Wielką szansę mają za to piłkarze Unii/Roszak. Jeśli wygrają z Unią Gniewkowo, awansują. O tym meczu więcej już wkrótce.

Promocję do III ligi wywalczyła już Pogoń Mogilno, która jutro zagra z Gopłem. Zawodnicy z Kruszwicy również o nic już nie walczą, gdyż pewnie zapewnili sobie utrzymanie.

O ligowy byt walczy jeszcze 5 zespołów. Spadną aż trzy z nich. Ciężkie mecze czekają Noteć Łabiszyn i Krajnę Sępólno Krajeńskie, które podejmą odpowiednio Start Warlubie i Flisaka Złotoria. Będąca wiosną w opłakanej dyspozycji Chełminianka zmierzy się z Gromem Osie. Teoretycznie najłatwiej o punkty będzie Szubiniance, która zagra w Radziejowie. Piątym z walczących o utrzymanie zespołów jest wspomniana Unia Gniewkowo.

29. kolejka IV ligi
Krajna Sępólno Krajeńskie - Flisak Złotoria
Noteć Łabiszyn - Start Warlubie
Chełminianka Chełmno - Grom Osie