Ładowanie...

Aktualności

Wygrana na koniec- relacja z meczu

• autor: seba_t, 2012-06-07 23:22

W ostatnim meczu ligowym wspierani dopingiem kibiców piłkarze Unii/Roszak pokonali Pomorzanina Toruń 5:2. Poniżej relacja z meczu.

Trener Stefaniak dał odpocząć czołowym zawodnikom, którzy tym razem znaleźli się na ławce. W pierwszym składzie pojawili się m.in. Adam Kopaczewski, Wojciech Kubas czy wracający po kontuzji Adam Szal.

Unici rozpoczęli mecz odważnie i oddali kilka strzałów z dystansu. Ich autorami byli Szal i Kamil Nytko. Gospodarze również byli blisko zdobycia gola, ale strzał z woleja przeleciał nad poprzeczką. Dobre ataki soleckich zawodników przyniosły skutek w 22 minucie. Wstrzelona w pole karne piłka odbiła się od kilku zawodników, ostatecznie uderzył ją Mateusz Poczwardowski, wyprowadzając Unieczkę na prowadzenie.

Nie minęło 7 minut, a było już 2:0. Do wybitej piłki dopadł Jordan Bednarek, strzelił bardzo ładnie przy słupku i podwyższył na 2:0. Był to pierwszy ligowy gol "Jordiego" w barwach naszego klubu.

W tym spotkaniu gole padały w ekspresowym tempie. Chwilę po golu Bednarka jeden z nielicznych ataków przeprowadzili torunianie. Po strzale jednego z nich piłka odbiła się od ręki defensora Unii/Roszak. Sędzia podyktował karnego, którego wykorzystał Łukasz Drygalski.

Kontaktowy gol uskrzydlił... gości. Wywalczyli oni rzut rożny,  do którego podszedł Sebastian Mędlewski. Najlepszy strzelec zespołu zagrał sprytnie, zaskoczył katastrofalnie dysponowanego bramkarza Pomorzanina i było już 3:1. Przed przerwą dwie dobre okazji miał jeszcze Adam Szal, ale wynik się nie zmieniał.

W II połowie Unia/Roszak dalej przeważała i udokumentowała to dwiema bramkami. Pierwszą bardzo ładną Daniela Błaszczak i drugą Jordana Bednarka. Pomorzanin odpowiedział w 90 minucie, po ciekawym rozegraniu rzutu wolnego. Tuż przed końcem spotkania Błaszczak mógł jeszcze ustalić wynik w okazji sam na sam, lecz lepszy okazał się bramkarz.

Warto wspomnieć o kibicach, którzy przy pomocy rac, serpentyn, transparentu i "sektorówki" z herbem wspierali zawodników. Był to doping na najwyższym poziomie!