Unia/Roszak - Elana Toruń 3:0 (fot. A. Ryska)

Podsumowanie sezonu - IV liga 2011/2012

• autor: seba_t, 2012-06-18 09:48

Rozgrywki dobiegły końca i wszystko już jasne. Wiadomo, kto awansuje, a kto spada. Czas więc przyjrzeć się końcowym rozstrzygnięciom IV ligi w sezonie 2011/2012.

Przed sezonem do największych faworytów należeli Unia/Roszak, Włocłavia i Pogoń Mogilno. Ochotę na awans miał również Start Warlubie. Po rundzie jesiennej cała czwórka liczyła się w walce o III ligę, a dołączył do nich jeszcze Flisak Złotoria. I to właśnie ten ostatni zespół najdłużej walczył z unitami o 2 miejsce. Włocłavia i Start pogubiły punkty i już na długo przed końcem sezonu stało się jasne, że nie awansują. Właśnie postawa zespołu z Włocławka jest największym rozczarowaniem. Na wysokości zadania stanęła Pogoń Mogilno, która pewnie wygrała rozgrywki. Unici awans zapewnili sobie w meczu 29. kolejki z Unią Gniewkowo.

Kolejnymi zespołami w tabeli były Grom Osie, Pomorzanin Toruń i Gopło Kruszwica. Ci drudzy przez długi czas mieli kontakt z czołówką, lecz później zabrakło im doświadczenia i sił.  Co ciekawe, w tym sezonie nawet 9. zespół musiał drżeć o utrzymanie. Ostatecznie ligowy byt zapewniły sobie Szubinianka i Noteć Łabiszyn. Fatalna końcówka sezonu sprawiła, że z ligą pożegnała się Chełminianka. Podobny los spotkał Krajnę Sępólno Krajeńskie, Unię Gniewkowo, LTP Lubanie, Legię Chełmża i Start Radziejów.

Do IV ligi awansowały Polonia Bydgoszcz, Zawisza II Bydgoszcz, Kujawianka Izbica Kujawska i Mień Lipno.

TABELE IV LIGI- DOM, WYJAZD, JESIEŃ, WIOSNA