Ładowanie...

Aktualności

Zwycięska, czerwona inauguracja - relacja z meczu

• autor: seba_t, 2012-08-15 14:17

W swoim pierwszym w tym sezonie meczu ligowym Unia/Roszak pokonała Lubońskiego KS 2:0. W meczu sędzia pokazał też cztery czerwone kartki. Szczegóły w rozwinięciu.

Faworytem meczu był Luboński KS. Zespół z Wielkopolski wyeliminował w tym sezonie z Pucharu Polski GKS Katowice (4:2). W sobotę grał z Wisłą Kraków i mimo że wysoko przegrał (0:5), to na pewno ta pucharowa przygoda będzie dobrze wspominana.

W pierwszym składzie Unii/Roszak pojawili się sprowadzeni latem zawodnicy - Łukasz Burkiewicz, Tomasza Tomaszka i Krzysztofa Łożyńskiego. Zabrakło za to pauzującego za czerwoną kartkę jeszcze w meczu z Unią Gniewkowo Valentina Daha.

Unici do meczu z Lubońskim byli bardzo dobrze przygotowani pod względem taktycznym. Kilka sytuacji bramkowych miał Michał Murach. Pierwszy gol padł w 20. minucie. Krzysztof Szkaradek był nieprzepisowo zatrzymywany w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał "Muri".

Niemal identyczna sytuacja miała miejsce w 52. minucie. Znowu faul na Szkaradku i ponownie rzut karny. Tym razem piłkę na 11. metrze ustawił Krzysztof Szkaradek i podwyższył na 2:0.

Sędzia miał w tym meczu dużo pracy. Poza dwoma karnymi pokazał też aż cztery czerwone kartki! Szczególnie ta dla Szymona Raczyńskiego była dyskusyjna. Poza "Raczkiem" z boiska wyrzucono też Wojciecha Kubasa, Mieszko Pytlaka i Krystiana Aniołę.

W ostatnich minutach spotkania Daniel Błaszczak miał jeszcze kilka sytuacji, lecz wynik już się nie zmienił i Unia/Roszak triumfowała 2:0.

W najbliższym meczu, w sobotę, Unia/Roszak zagra z Nielbą Wągrowiec na wyjeździe.

Luboński KS - Unia/Roszak Solec Kujawski 0:2
Michał Murach, Krzysztof Szkaradek
Unia/Roszak: Skibiński - Kubas, Łożyński, Grzelak, A. Kacprzak, Frasz, Burkiewicz, Tomaszek (60' Jendrzejewski), Raczyński, Murach (70' Błaszczak), Szkaradek (75' Bednarek).