OPP: Lech Rypin - Unia/Roszak (fot: A.Ryska)

Już w środę kolejne derby

• autor: seba_t, 2012-09-04 16:59

W środę odbędzie się szósta kolejka III ligi. Piłkarze Unii/Roszak zagrają na wyjeździe z Cuiavią Inowrocław. Jak zagrają tym razem?

Unia/Roszak, mimo że w tabeli jest na 8. miejscu, pozostaje bez porażki. Po zwycięskiej inauguracji z Lubońskim KS unici zanotowali trzy remisy. Zgromadzili w ten sposób sześć punktów i plasują się na 8. pozycji.

Cuiavia Inowrocław, jutrzejszy rywal soleckich graczy,  zdobyła dotąd 9 punktów. Podopieczni Piotra Gruszki w ostatniej kolejce przegrali 1:2 z Sokołem Kleczew. Wcześniej rozbili m.in. Noteciankę Pakość (5:0). Fantastycznie w inowrocławskim zespole spisuje się Dawid Janicki, który jest liderem klasyfikacji strzelców z 5 golami. Dobry początek przygody z Cuiavią ma również Szymon Maziarz, były gracz Zawiszy. W ostatnich dniach do drużyny dołączył Wojciech Springer, znany z występów w Gople Kruszwica.

Arbitrem spotkania będzie Łukasz Araszkiewicz z Plewisk. Początek meczu o godzinie 17:00.