OPP: Strażak - Unia/Roszak

Niedziela w Kobylinie

• autor: seba_t, 2012-09-07 13:51

Nietypowo, bo w niedzielę kolejny swój mecz rozegrają unici. Czy niepokonany zespół Zbigniewa Stefaniaka postawi twarde warunki kolejnemu rywalowi?

Piast Kobylin początku sezonu nie zaliczy do udanych. W 6 spotkaniach zdobył 6 punktów (2 zwycięstwa, 4 porażki) i plasuje się 10 pozycji. Stracił też 10 bramek, a u siebie ma bilans 1-0-3.  A Unia/Roszak? 5 spotkań, 1 zwycięstwo i 4 remisy. Co prawda remisy nie przesuwają soleckich graczy w górę tabeli, ale faktem jest, że zespół, który gra na razie tylko na wyjeździe, nie przegrał jeszcze meczu! Za to drużynie należą się słowa szacunku.

Zbigniew Stefaniak może już korzystać z dobrze dysponowanego Dudu Ndao. Co prawda Senegalczyk opuścił w środę boisko z powodu kontuzji, ale jego występowi nie zagraża niebezpieczeństwo.

Konfrontacji Unii/Roszak z Piastem z sezonu 2010/11 nasi piłkarze nie wspominają najlepiej. W Solcu Kujawskim było 2:2, a w Kobylinie 2:1 dla gospodarzy. Miejmy nadzieję, że tym razem rewanż wezmą unici i wywiozą z Wielkopolski zdobycz punktową.

Początek niedzielnego meczu o godzinie 16:00.