Centra - Unia/Roszak fot: A.Ryska

Pogoda ustąpiła - unici wracają do gry!

• autor: seba_t, 2013-04-12 20:19

Piłkarze Unii/Roszak wrócą w najbliższy weekend do gry o ligowe punkty. W niedzielę zmierzą się z Wdą Świecie w meczu 20. kolejki III ligi.

Rundę jesienną soleccy piłkarze zaliczą do udanych. Przez długi czas pozostawali niepokonani, a ostatecznie uplasowali się na 8. pozycji w tabeli.

Jeszcze lepiej spisał się najbliższy rywal zespołu Zbigniewa Stefaniaka, Wda Świecie. Jest to aktualny lider III ligi, a w 2013 roku rozegrał już jeden ligowy mecz. O sile Wdy przekonała się Notecianka Pakość - spotkanie zakończyło się wynikiem 5:0. Z dobrej strony pokazał się nowy nabytek zespołu Marka Końko, Ihor Vons.

Do zmian kadrowych, i to sporych, doszło również w Unii/Roszak. Z drużyną pożegnali się: Michał Murach, Krzysztof Łożyński, Krzysztof Szkaradek (Chemik Bydgoszcz), Doudou Ndao (Sadownik Waganiec), Szymon Lange (Zawisza II Bydgoszcz), Wojciech Jendrzejewski oraz Valentin Dah . W ich miejsce pozyskano Pawła Klimka, Pawła Mądrzejewskiego, Huberta Szymczaka, Patryka Suchomskiego oraz Dominika Ostrowskiego.

Ciężko przewidywać, jak może potoczyć się niedzielny mecz. Wda jest rywalem bardzo mocnym, ale też wiele sparingów Unii/Roszak pozwala patrzeć z optymizmem na zbliżającą się rundę. Wszystkich zapraszamy więc na 16:30 na stadion w Solcu Kujawskim

Pary 20. kolejki III ligi
Fogo Luboń - Pogoń Mogilno: sobota, godzina 12:00