Unia/Roszak - Polonia Środa Wlkp. 2:0 (fot: A.Ryska)
Ładowanie...

Aktualności

Zwycięstwo!

• autor: seba_t, 2013-06-22 23:15

W meczu 30. kolejki Unia/Roszak pokonała Polonię Środa Wielkopolska i uplasowała się na 10. miejscu na koniec sezonu. Na tę chwilę lokata ta daje utrzymanie. Jedynie w przypadku, gdy Warta i Tur trafią do III ligi, a Lech II nie przystąpi do rozgrywek, konieczny będzie baraż pomiędzy unitami a Pogonią Mogilno.

Mecz zaczął się lepiej dla gości. W drugiej minucie, ładną indywidualną akcją popisał się zawodnik Polonii, ale strzał przeciwnika pewnie wyłapał Dominik Ostrowski. Unitom było ciężko przedrzeć się przez dobrze zorganizowaną obronę gości. Brakowało dobrych sytuacji do zdobycia bramki. Goście natomiast dłużej utrzymywali się przy piłce i częściej stwarzali zagrożenie pod naszym polem karnym. W 20 minucie mogło być jednak 1:0 dla Unii, kiedy to nieporozumienie bramkarza i obrońcy gości starał się wykorzystać Szymon Raczyński, ale bez powodzenia. Jeszcze w pierwszej połowie od utraty bramki uratował Unię Ostrowski. Do przerwy 0:0, przy przewadze optycznej gości.

Druga połowa ułożyła się dla solecczan znacznie lepiej. Najpierw szybką akcję skrzydłem przeprowadził Szymon Raczyński, który wpadł z piłką w pole karne, ale strzelił minimalnie obok bramki. W 52 minucie było już 1:0 dla Unii! Wprowadzony po przerwie Arkadiusz Nowicki wykorzystał błąd w ustawieniu obrony gości i ładnym silnym strzałem w róg bramki uzyskał prowadzenie dla gospodarzy. Ten sam zawodnik 10 minut później mógł podwyższyć prowadzenie, ale piłkę zmierzającą już do pustej bramki zdołał wybić jeden z obrońców.

W miarę upływu czasu to jednak zawodnicy ze Środy Wielkopolskiej uzyskali przewagę i dążyli do zmiany niekorzystnego wyniku. Nasi zawodnicy starali się szanować piłkę i… korzystny wynik. Im bliżej było do końca, tym ataki zawodników Polonii stawały się groźniejsze. W samej końcówce jeden z zawodników gości stanął sam na sam naprzeciw Dominika Ostrowskiego, całe szczęście dla unitów strzał był minimalnie niecelny. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Unia pokonała Polonię 1:0 i ostatecznie ukończyła rozgrywki III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej w sezonie 2012/2013 na 10 miejscu.

22.06.2013 r., godz. 17:00, Stadion OSiR w Solcu Kujawskim.
Unia/Roszak Solec Kujawski – Polonia Środa Wielkopolska 1:0 (0:0)

Bramka dla Unii: Arkadiusz Nowicki: ‘52