Unia/Roszak - Unia Swarzędz 1:3 (fot:A.Ryska)
Ładowanie...

Aktualności

Pogoń zatrzymana (relacja)

• autor: seba_t, 2013-08-18 23:49

W czwartym w tym sezonie meczu Unia/Roszak zremisowała na wyjeździe z Pogonią Mogilno 2:2. Gospodarze prowadzili już 2:0, ale następnie unici zdobyli dwie bramki w dwie minuty i wywieźli ze sobą punkt. Do siatki trafiali Tomasz Rogóż i Dawid Janicki. Wkrótce szczegóły.

Do składu Unii powrócił Dominik Ostrowski, ostatnio pauzujący za czerwoną kartkę. Na ławce Pogoni pojawił się za to Patryk Straszewski. Piłkarz, który w ostatnim sezonie reprezentował Unię/Roszak, związał się niedawno z klubem z Mogilna.

Najważniejszym zadaniem obrońców Unii na to spotkanie miało być zatrzymanie Krzysztofa Szala. Były napastnik Zawiszy do tego meczu miał na koncie już cztery ligowe bramki. Udawało się to do 34. minuty. Wówczas Przemysław Kędziora dograł do Szala, a ten pokonał Ostrowskiego. Po przerwie ci dwaj zamienili się rolami i tym razem to Kędziora umieścił piłkę w siatce, podwyższając na 2:0.

Po zdobyciu dwóch bramek piłkarze Pogoni nie zachowali koncentracji. Po 10 minutach unici strzelili dwa gole w przeciągu 120 sekund. Najpierw błąd obrońcy wykorzystał Tomasz Rogóż, a następnie dobre dośrodkowanie Patryka Cupera Dawid Janicki. Remis utrzymał się do końca spotkania.

Po czterech meczach Unia/Roszak ma w tabeli 5 punktów. W najbliższą sobotę zmierzy się z Cuiavią Inowrocław.

Pogoń Mogilno - Unia/Roszak 2:2 (1:0)
Tomasz Rogóż 65' Dawid Janicki 67

Unia/Roszak: Ostrowski, Czajkowski, Paczkowski, Bednarek, Cuper (82' Błaszczak), Tomaszek, Rogóż (90' Nytko), Rysiewski (82' Ruciński), Mazurowski, Olszewski, Janicki