Trening przed pucharowym meczem z MKS Kluczbork (fot. A. Ryska)
Ładowanie...

Aktualności

Punkty zostały w Kleczewie - relacja

• autor: seba_t, 2013-11-09 20:33

W meczu 16. kolejki III ligi Unia/Roszak przegrała z liderem, Sokołem Kleczew 0:2.

W szesnastej kolejce spotkań o mistrzostwo III ligi, grupy kujawsko-pomorsko - wielkopolskiej, unici zmierzyli swoje siły z liderem tabeli – Sokołem Kleczew. Gospodarze liczyli na podtrzymanie świetnej passy - jedenastu kolejnych zwycięstw w lidze. Unia/Roszak natomiast chciała potwierdzić, że jej ostatnie zwycięskie mecze, również nie były dziełem przypadku.

Początek meczu był raczej spokojny i wyrównany. Gospodarze próbowali w pełni wykorzystać atut własnego boiska, przez długie dośrodkowania w kierunku rosłych napastników. Unici natomiast starali się dłużej utrzymywać przy piłce, więcej też sił wkładali w konstruowanie akcji. W pierwszych minutach, aktywny był zwłaszcza Dawid Janicki, próbujący przedrzeć się na skrzydle przez obronę rywali. Przez długi czas, tak Sokół, jak i Unia, nie potrafiły jednak stworzyć dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Niestety w 26 minucie, nasi obrońcy nie potrafili powstrzymać Arkadiusza Bajerskiego, który sprytnym zwodem wszedł w pole karne i mierzonym strzałem skierował piłkę do siatki. Dominik Ostrowski był bez szans. 1:0 dla Sokoła.

Po zdobyciu bramki gospodarze osiągnęli nieco wyraźniejszą przewagę. Zawodnicy z Kleczewa oddali na naszą bramkę kilka strzałów, były one jednak niecelne albo skutecznie interweniował Ostrowski. Solecczanie nie pozostawali dłużni, niezły strzał z dystansu oddał Tomasz Rogóż. Pod koniec pierwszej połowy znowu mocniej przycisnęli gospodarze. Najpierw po próbie dośrodkowania w nasze pole karne, piłka odbiła się od poprzeczki. Chwilę później kolejna groźna akcja kleczewian, strzał z pola karnego świetnie wybronił Ostrowski, po dobitce drugi już raz uratowała nas poprzeczka. Do przerwy 1:0 dla Sokoła.

Od początku drugiej połowy, to raczej Unia starała się dłużej utrzymywać piłkę, i przenieść ciężar rozgrywania akcji na połowę przeciwnika. Gospodarze natomiast wyprowadzali bardzo groźne kontry. Po jednej z nich o mało co nie straciliśmy bramki - jeden z zawodników Sokoła przestrzelił z kilku metrów… Końcowy wynik ciągle był jednak sprawą otwartą. Unici w miarę upływu minut coraz częściej zaczęli zagrażać bramce gospodarzy. Niezłą sytuację miał Szymon Raczyński, którego strzał przeciwnicy wybili na rzut rożny. Swoją szansę miał też Dawid Janicki. Piętnaście minut przed końcem, w olbrzymim zamieszaniu pod polem karnym Sokoła, kilku unitów próbowało skierować piłkę do bramki, kilkukrotnie blokowana piłka – ostatecznie po strzale Rogóża poszybowała nieznacznie nad poprzeczką. Swoją szansę na zdobycie bramki miał też wprowadzony w drugiej połowie Daniel Błaszczak. Zawodnik Unii wygrał pojedynek biegowy z obrońcą Sokoła, ale jego strzał był za słaby aby zaskoczyć bramkarza. Gospodarze raz po raz starali się groźnie kontrować, i niestety w 88 minucie zdołali zdobyć drugą bramkę. Jakub Dębowski wpadł w pole karne Unii i „podcinką” przelobował Dominika Ostrowskiego. 2:0 dla Sokoła.

W tym momencie losy meczu były już przesądzone. Jeszcze w doliczonym czasie gry, po błędzie naszej obrony, w sytuacji sam na sam z bramkarzem Unii znalazł się jeden z zawodników Sokoła. Całe szczęście Ostrowski kapitalnie obronił. Wkrótce potem sędzia zakończył zawody.

Kleczew, 09.11.2013 r., sobota, godz. 13:00.
Sokół Kleczew – Unia Solec Kujawski 2:0 (1:0)

Bramki dla Sokoła: Arkadiusz Bajerski ’26, Jakub Dębowski ‘88