Unia/Roszak - Pogoń (fot: A.Ryska)

Unia z Nielbą jak zawsze na remis

• autor: seba_t, 2014-03-22 23:49

W 20 kolejce spotkań o mistrzostwo III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej,  unici - po przeciętnym spotkaniu – zremisowali bezbramkowo z Nielbą Wągrowiec.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Żadnej ze stron nie udało się wypracować wyraźnej przewagi nad przeciwnikiem. Sytuacji do zdobycia bramek było jednak jak na lekarstwo. Pierwsza godna uwagi akcja ze strony unitów miała miejsce w 7 minucie. Tuż przed polem karnym Nielby faulowany był Łukasz Nowak. Rzut wolny egzekwował Damian Rysiewski, strzelił jednak obok bramki. W odpowiedzi, w 14 minucie zawodnicy z Wągrowca przeprowadzili akcję zakończoną strzałem z dystansu. Dominik Ostrowski nie dał się jednak zaskoczyć. Sporo szczęścia solecczanie mieli w 21 minucie – w wyniku błędów obrony, piłkę w naszym polu karnym przejęli zawodnicy Nielby i tylko ich brak zdecydowania sprawił, że nie straciliśmy bramki. Chyba najbardziej dogodną sytuację do zdobycia bramki unici stworzyli w 28 minucie meczu. Po składnej akcji i dośrodkowaniu w pole karne, Łukasz Nowak  nie zdołał jednak sięgnąć piłki, i skierować jej do bramki.

Tak ze Strony Nielby jak i Unii-Roszak dało się zauważyć sporą liczbę niecelnych podań. Trzeba też uczciwie przyznać, że tempo spotkania nie należało do najszybszych. Pod koniec I połowy lekką przewagę osiągnęli gospodarze, jednak ich strzały były niecelne, bądź też dobrze interweniował Dominik Ostrowski. Wśród naszych zawodników trzeba też wyróżnić Łukasza Rucińskiego, który skutecznie powstrzymywał ataki wągrowiczan w polu karnym. Jeszcze w samej końcówce Unia-Roszak mogła objąć prowadzenie. Minuta po minucie wykonywaliśmy stałe fragmenty gry. W 40 minucie  po dośrodkowaniu w pole karne główkował Dawid Janicki, ale bramkarz Nielby nie dał się zaskoczyć. W 41 minucie rzut wolny dla Unii wykonywał Paweł Olszewski, i znowu golkiper Nielby popisał się bardzo dobrą interwencją.

Początek drugiej połowy zawodnicy Nielby oraz Unii-Roszak solidarnie… przespali. Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce dopiero w 54 minucie. Jeden z zawodników Nielby oddał mocny, zaskakujący strzał z dystansu, na szczęście Dominik Ostrowski świetnie obronił. Niestety dla unitów, w miarę upływu czasu, przewaga wągrowiczan stawała się coraz bardziej wyraźna. Im bliżej końca spotkania, ataki gospodarzy stawały się coraz groźniejsze, na szczęście dla nas strzały były niecelne, lub dobrze bronił Ostrowski. Jeszcze w 90 minucie meczu, po sporym zamieszaniu w polu karnym Unii-Roszak, zawodnicy Nielby stanęli przed doskonałą sytuacją do zdobycia bramki, piłka przeleciała jednak tuż obok słupka naszej bramki.

Sędzia zawodów przedłużył drugą połowę o trzy minuty, ale żadna ze stron nie potrafiła już przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Podsumowując, z przebiegu gry remis bardziej zadowala naszą drużynę, gdyż to gospodarze stworzyli więcej sytuacji do zdobycia bramki.

22.03.2014 r., stadion im. Stanisława Bąka w Wągrowcu

Nielba Wągrowiec – Unia-Roszak Solec Kujawski 0:0

Skład Unii-Roszak: Dominik Ostrowski, Dawid Paczkowski, Patryk Laskowski, Przemysław Żbikowski, Łukasz Ruciński, Damian Rysiewski, Paweł Olszewski, Rafał Kubacki, Szymon Raczyński, Łukasz Nowak (’63 Paweł Mazurowski), Dawid Janicki

Łukasz Wojtecki