OPP: Lech Rypin - Unia/Roszak (fot: A.Ryska)

Aktualności

Relacja z meczu z Pogonią

• autor: seba_t, 2014-03-31 23:12

W sobotnim meczu unici zremisowali z Pogonią Mogilno 1:1.

Mecz zaczął się lepiej dla gości. W 5 minucie meczu, piłka dośrodkowana w pole karne unitów skozłowała tuż przed interweniującym Dominikiem Ostrowskim – na szczęście nasz bramkarz nie dał się zaskoczyć i odbił piłkę. Chwilę później kolejna akcja Pogoni, tym razem strzał tuż zza pola karnego w bezpiecznej odległości minął naszą bramkę. W piętnastej minucie błąd naszej obrony, w polu karnym piłkę przechwytuje zawodnik gości, strzela jednak słabo i nasz bramkarz nie ma problemu z interwencją. Ciężko napisać coś dobrego o grze naszej drużyny w pierwszym kwadransie…

Pierwsza ciekawa akcja ze strony solecczan miała miejsce dopiero w 22 minucie meczu. Wtedy to Dawid Janicki wykończył akcję celnym strzałem – niestety w sam środek bramki. Osiem minut później ten sam zawodnik miał jeszcze lepszą szansę do zdobycia bramki, niestety jego strzał z pola karnego minimalnie minął słupek bramki gości.

W 33 minucie akcja gości przeprowadzona lewym skrzydłem, dośrodkowanie w pole karne unitów – tutaj najprzytomniej zachował się Jacek Wojciechowski, który skierował piłkę do naszej bramki. 0:1. (Jako ciekawostkę warto dodać, że bramka stracona przez Unię-Roszak w 33 minucie, była dopiero drugą, jaką nasza drużyna straciła w obecnym sezonie w meczach na swoim stadionie.). W zasadzie na tym można by zakończyć relację z pierwszej połowy. Tempo gry było niespecjalne, a unici nie potrafili sforsować defensywy mogilnian. Do przerwy 0:1

Pierwsze 20 minut drugiej połowy można skwitować jednym zdaniem – brak pomysłu na grę. Zawodnicy Pogoni umiejętnie bronili korzystnego wyniku, unici zaś nie potrafili przejąć inicjatywy ani stworzyć dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Dopiero w 70 minucie meczu sytuację na wyrównanie miał Damian Rysiewski, piłka po jego strzale została jednak odbita na rzut rożny. Po rozegraniu stałego fragmentu gry do piłki – tuż za polem karnym - ponownie dopadł Rysiewski – tym razem strzelił precyzyjnie, po ziemi i tuż przy słupku obok interweniującego bramkarza Pogoni. 1:1 ! Od tego momentu gra nareszcie nabrała żywszego tempa. Przewagę osiągnęli unici, którzy zepchnęli gości do obrony. Okazję do zdobycia bramki miał Rafał Kubacki, niestety strzelił niecelnie. W samej końcówce mecz się wyrównał - trzeba przyznać, że do końca obydwie drużyny starały się rozstrzygnąć mecz na własną korzyść. Drużyna Pogoni stworzyła w ostatnich minutach jeszcze dwie dobre sytuacje, ale w obydwu przypadkach piłka w niewielkiej odległości mijała słupek naszej bramki. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i obydwa zespoły musiały zadowolić się podziałem punktów.