Unia/Roszak - Polonia Leszno 3:0 fot: A. Ryska
Ładowanie...

Aktualności

Puchar dla Unii!

• autor: seba_t, 2014-06-19 23:49

W drugim meczu finału rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu województwa kujawsko-pomorskiego, zespół Unii/Roszak Solec Kujawski pokonał Lecha Rypin 4:2. Tym solecczanie przypieczętowali swoje zwycięstwo w tegorocznej edycji Pucharu.

Po zwycięstwie 3:1 w pierwszym meczu w Rypinie, solecki zespół był murowanym faworytem przed spotkaniem rewanżowym. Sam mecz rozegrany na stadionie Chemika Bydgoszcz (z powodu remontu płyty głównej boiska w Solcu) nie wzbudził żadnego zainteresowania ani wśród bydgoszczan, ani fanów Lecha Rypin. Z Solca dotarło natomiast kilkudziesięciu kibiców.

Początek meczu lepszy w wykonaniu Unii/Roszak. Już w 11 minucie solecki zespół wyszedł na prowadzenie, po skutecznym strzale Łukasza Nowaka. Niespodziewanie już 5 minut później, po błędzie bramkarza Dominika Ostrowskiego i strzale Patryka Rucińskiego, rypinianie doprowadzili                do wyrównania. Od tego momentu to właśnie zawodnicy Lecha dłużej utrzymywali się przy piłce, i kilka razy – zwłaszcza po stałych fragmentach gry – zagrozili naszej bramce. Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że tempo spotkania było słabe, a przez długi czas po prostu wiało nudą. Nasi zawodnicy mieli problemy ze skonstruowaniem jakiejś sensownej akcji. Dopiero w 41 minucie po dobrze wyprowadzonej kontrze i strzale Łukasza Nowaka, zespół Unii/Roszak ponownie wyszedł na prowadzenie. Do przerwy 2:1 dla solecczan.

W drugiej połowie spotkania zespół z Rypina opadł z sił, a unici grający już bez żadnego obciążenia, osiągnęli wyraźniejszą przewagę, i zaczęli stwarzać coraz więcej sytuacji do podwyższenia wyniku. W 71 minucie gry Dawid Janicki przeprowadził ładną indywidualną akcję – minął kilku zawodników Lecha, wpadł w pole karne i skutecznym strzałem umieścił piłkę w siatce. 3:1 dla Unii/Roszak. W dalszych minutach unici mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku, dwóch dobrych okazji nie wykorzystał Szymon Raczyński. W samej końcówce drugą bramkę dla czwartoligowca         z Rypina zdobył Piotr Buchalski. Odpowiedź soleckiego zespołu była jednak natychmiastowa. Minutę później swoją drugą bramkę w meczu, a czwartą dla Unii/Roszak zdobył Dawid Janicki, ustalając wynik końcowy spotkania na 4:2.          Poza zwycięstwem w tegorocznej edycji Pucharu, solecki zespół uzyskał prawo do wystąpienia na szczeblu centralnym tych rozgrywek.

W ceremonii wręczania trofeum oraz medali dla zespołu Unii/Roszak Solec Kujawski wzięli udział: p. Teresa Substyk – Burmistrz Solca Kujawskiego, p. Ewa Mes – Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Eugeniusz Nowak – prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej oraz Michał Dołożenko – wiceprezes KPZPN.